Inspirujemy (się) !

Miesiąc: styczeń 2017

Olejek do demakijażu DIY

Myślisz, że przygotowanie domowego kosmetyku jest trudne? To nieprawda:) Wypróbuj prosty przepis na odżywczy, nawilżający olejek do demakijażu!

Własciwy demakijaż twarzy to podstawa pielęgnacji.  Odpowiednio dobrane składniki nie tylko oczyszczą cerę, ale ją nawilżą i ujędrnią. Zmywanie makijażu w 100% naturalnymi olejami to prosty zabieg, który pokocha Twoja skóra. Dodatkowo w przeciwieństwie do gotowych kosmetyków, domowy olejek do demakijażu jej nie wysuszy, ale zapewni zastrzyk witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Olejek do demakijażu DIY

Wymieszaj:

2 łyżki oleju awokado zielonego zimnotłoczonego

2 łyżki oleju rycynowego

2 łyżki oleju sezamowego

2 łyżki oleju z pestek arbuza

Mieszankę olejową przelej do buteleczki z ciemnego szkła. Dodaj 3 krople lubianego przez Ciebie i Twoją skórę olejku eterycznego (lawendowego, ylang-ylang, rozmarynowego…). Zakręć produkt i silnie wstrząśnij.

Aplikacja:

Nakładaj Olejek do demakijażu na zwilżony wacik. Delikatnie usuwaj makijaż.

Twoja cera będzie oczyszczona z makijażu i odżywiona w składniki zawarte w olejach.

Olej awokado to “zielone złoto”, które nawilża i regeneruję skórę

Trochę o składnikach użytych receptury…

Olej Awokado doskonale nadaje się do do preparatów o działaniu regenerującym i nawilżającym, których celem jest odżywiania głębszych warstw skóry. Olej awokado ma właściwości okluzyjne, dzięki czemu ułatwia wnikanie w skórę substancji o charakterze lipofilowym (inne oleje i olejki eteryczne).

Olej Rycynowy  stosowany jako okład na twarz daje długotrwałe nawilżenie. Nawet po umyciu twarzy wodą skóra pozostaje odżywiona.

Olej Sezamowy poprawia jej elastyczność, jędrność, sprawiając ze staje się miękka i świeża. Olej ten zwęża pory, szczególnie w okolicy nosa, pojawiające się na cerze w każdym wieku.

Olej z Pestek Arbuza, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów ma właściwości i przeciwstarzeniowe. Skóra pozostaje po nim jędrna, gładka i sprężysta.

Naturalne pielęgnacja nie jest trudna….

Puszyste Masło do włosów DIY

Zadbaj o piękne włosy! Zapewnij im zastrzyk odżywczych składników zawartych w naturalnych surowcach. Przygotuj  prawdziwą ucztę swoim włosom:) Wykonaj domową maskę nawilżającą wykorzystując sekret amazońskich masełCupuacu i Murumuru.

Masła to doskonałe surowce do pielęgnacji włosów.

Dlaczego właśnie te masła? Masło Cupuacu nazywane jest roślinnym silikonem, doskonale sprawdzi się na włosach potrzebujących ujarzmienia i wygładzenia. Masło Murumuru z kolei działa jak roślinna lanolina, pomoże nawilżyć włosy suche i zniszczone – tworząc barierę przed odparowanie wody.

Słów kilka o skarbach Amazonii:

Masło cupuacu – otrzymywane z tłoczenia na zimno z nasion drzewa kakaowca Theobroma grandiflorum, rosnącego w lasach deszczowych Amazonii, na terenie Peru i Brazylii. Działanie: emolient o właściwościach nawilżających; łagodzących – zmniejsza zaczerwienienia, wygładza, zmiękcza, rewitalizuje suchą i zniszczoną skórę oraz włosy; naturalny filtr chroniący skórę przed działaniem promieni UV-B i opóźniający procesy jej starzenia. Składniki aktywne: temurin (ang. tetramethyluric acid), teobromina, teofilin.” 1

Masło murumuru: Twarde masło w kolorze złamanej bieli, uzyskiwane z nasion owoców drzewa Astrocatyum murumuru. Zawiera bardzo dużo egzogennych kwasów tłuszczowych. Stosowane do produkcji kosmetyków ujędrniających i odżywiających, przeznaczonych do skóry suchej i dojrzałej. 2

Puszyste Masło do włosów DIY

Masła i oleje wystarczy rozpuścić w kąpieli wodnej. Jak ostygną dodaj składniki wrażliwe na temperaturę.

Przygotowanie własnego, w 100 % naturalnego masła do włosów jest tak proste, że szkoda tego nie zrobić samemu:) Masła i oleje roślinne wybrane do receptury pomagają zatrzymać wilgoć we włosach.  Jeżeli masz włosy cienkie nie używaj zbyt dużej ilości produktu, aby ich nie obciążyć.

Nakładaj je na wilgotne włosy. Dla zwiększenia efektu odżywienia nałóż foliowy czepek a następnie ręcznik. Ciepło rozchyla łuski włosa, a wilgoć zwiększa jego przepuszczalność, dzięki temu włosy przyjmą maksymalną dawkę składników odżywczych zawartych w masłach i olejkach użytych w recepturze.

Co musisz przygotować?

Wypróbuj Puszystego Masła jeśli Twoje włosy są suche i zniszczone, np. przez częste farbowanie.

W kąpieli wodnej rozpuść masło cupuacu i murumuru. Do mieszanki dodaj olej kokosowy frakcjonowany. Kiedy masło ostygnie dodaj witaminę E i olejek eteryczny. Wstaw je do lodówki, aby się schłodziło i stężało. Następnie ubij masło blenderem z końcówką do jajek lub mikserem.  Produkt powinien mieć konsystencję puszystego musu,  dzięki temu będzie łatwo nakładał się na włosy. Jeżeli pierwszy efekt Cię nie zadowoli to możesz powtórzyć chłodzenie i ubijanie.  Gotowe masło przełóż do wyparzonego opakowania z nakrętką. Wypróbuj od razu:)

Naturalnie, łatwo i przyjemnie:)

Pamiętaj, że tworzenie domowych kosmetyków nie musi być trudne.

Po więcej informacji o masłach użytych w recepturze zapraszamy tu.

1 Molski Marcin: Nowoczesna Kosmetologia. Tom II, Wyd.1. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN SA, 2014, s.50

2 Buck Shannon, 200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody, Warszawa: Buchmann, 2015, s.12

Odważ się dla swojej skóry! Czas na skarby Amazonii…

W  życiu wciąż poszukujesz… Nowych wyzwań, smaków, inspiracji. Szukasz także idealnych składników dla skóry i włosów. Dlaczego? Bo jesteś indywidualna, unikatowa i wyjątkowa.

Nie kończ swoich poszukiwań!

Masło murumuru zaskoczy Cię aksamitną konsystencją i bogactwem składników aktywnych. Odżywi i ujarzmi włosy.

Zachęcamy Cię do próbowania… Wyjątkowe składniki, które pokochają włosy i skóra mogą znajdować się w surowcu z dalekiego kraju. Specjalnie poszerzamy naszą ofertę, abyś mogła je wypróbować… Bo masło shea znają prawie wszyscy, którzy interesują się naturalna pielęgnacją.  Jednak jak ten piękny świat długi i szeroki, jego skarby ukryte są wszędzie. W Amazonii jeszcze nie byliśmy, ale już kochamy ją za Masła którymi nas obdarzyła. Masło Cupuacu i Masło Murumuru. Widzimy Twoją ostrożność w wybieraniu egzotycznych maseł. Dla zmniejszenia niepewności przygotowaliśmy zestawienie cech i zalet maseł dwóch maseł z Ameryki Południowej.

Dlaczego my je kochamy? Bo są inne niż wszystkie:) Wyjątkowe. I ta wyjątkowość sprawdza się na naszej skórze. Polecamy.

 

Masło Cupuacu vs. Masło Murumuru

 

Cecha

Murumuru

Cupuacu

Kolor

Jasnożółte, lekko brązowe. Jasnożółte, żółte lub beżowe

Zapach

Słodki, orzechowy. Owocowy, kwaskowaty, słodki.

Struktura

Gładka, bez ziaren, stała konsystencja. Nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Gładkie, bez ziaren, stała konsystencja. Łatwo się wchłania.

Skład

Bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, 6 i 9 oraz witaminy antyoksydacyjne A i C. Bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, witamin antyoksydacyjnych C i A oraz duża ilość fosforu.

Zalety

Głównym kwasem tłuszczowym, który się w nim znajduje jest kwas laurynowy (aż 47%!). To jedno z najbogatszych źródeł tego kwasu! Zawiera też kwas mirystynowy, oleinowy, palmitynowy i kwas linolowy Ma bardzo wysoką zdolność absorpcji wody (ponad 200% większą niż lanolina). Zawiera fitosterole, które wykazują działanie przeciwzapalne na skórze.

Właściwości

  • Antyalergiczne, antybakteryjne, przeciwzapalne i antywirusowe.
  • Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i może być stosowane jako łagodny środek antyseptyczny.
  • Wspomaga walkę z trądzikiem, pomaga w gojeniu łagodnych otarć, pomaga nawilżać skórę dotkniętą łuszczycą.
  • Przeciwzapalne, nawilżające, wspomagające walkę z “wolnymi rodnikami”.
  • Wspomaga ochrona UV.
  • Wiąże i zatrzymuje wodę w skórze i na włosach.
  • Wspomaga łagodzenie  chorób skóry (jak egzema, łuszczyca) i zapalenie skóry. Stymulując procesy gojenia.

Zastosowanie

  • Nazywane jest roślinnym silikonem. Doskonale nadaje się do produktów dla włosów, które potrzebują odbudowy i ujarzmienia.
  • Dzięki wysokiej zawartości kwasu laurynowego pomaga w pielęgnacji skóry trądzikowej i skłonnej do wyprysków.
  • Nazywany roślinną lanoliną, doskonale nadaje się do nawilżenia bardzo suchej skóry. Dzięki właściwościom regenerującym i ochronie UV sprawdza się w kosmetykach do pielęgnacji posłonecznej.
  • Uelastycznia i ujędrnia  skórę.

Wypróbuj w recepturach

  • Maski do włosów
  • Odżywki do włosów
  • Balsamy do łagodzenia świądu związanego z chorobami skóry
  • Lotiony do ciała
  • Pomadki i balsamy
  • Mydła dla wrażliwej skóry
  • Maski do włosów
  • Odżywki do włosów
  • Balsamy do ciała
  • Kremy do rąk i stóp
  • Maści na łokcie
  • Pomadki ochronne
  • Balsamy po opalaniu

Polecane na:

  • Trądzik
  • Skóra wrażliwa
  • Skóra sucha
  • Egzema i łuszczyca
  • Suche, zniszczone włosy
  • Włosy kręcone
  • Problemy skórne
  • Uszkodzona skóra (koi poparzenia słoneczne)
  • Suche, zniszczone włosy
     

Masło cupuacu to “roślinna lanolina”. Doskonale zatrzymuje wodę na skórze i we włosach.

#szybkiprzepis

Odżywka do włosów bardzo zniszczonych: łyżeczkę masła murumuru rozpuść w kąpieli wodnej, dodaj do 0,5 szklanki odżywki do włosów, dokładnie wymieszaj. Stosuj jako maskę na końcówki lub jako odżywkę na całej długości włosów na 10-30 min. Zmyj delikatnym szamponem.

Balsam do pękających ust: połącz w kąpieli wodnej 0,5 łyżeczki masła murumuru, 1 łyżeczkę oleju ze słodkich migdałów, 0,5 łyżeczki miodu. Wlej do zakręcanego słoiczka, pozostaw do wystygnięcia.

Ujędrniające masełko pod oczy: Łyżeczkę masła cupuacu rozpuść w kąpieli wodnej. Dodaj 0,5 łyżeczki oleju z alg fucus i 5 kropli oleju arganowego Virgin. Umieść w zakręcanym pojemniczku, pozostaw do wystygnięcia. Stosuj na noc.

Balsam łagodzący po opalaniu: 0,5 szklanki masła cupuacu rozpuść w kąpieli wodnej. Dodaj 3 łyżki oleju babassu i 2 łyżki oleju jojoba złotego ekologicznego. Umieść w zakręcanym pojemniku, pozostaw do wystygnięcia. Nakładaj na umyte ciało, szczególnie na miejsca podrażnione po kąpieli słonecznej.